KURUMSAL

Hakkımızda

Firmamız Temel Söğüt tarafından 1976 yılında İstanbul ili, Şişli ilçesinde Söğüt Kardeşler adı altında kurulmuş olup, 1977 yılında Kollektif Şirket olmuştur. 1983 yılında Söğüt Plastik ve Kalıp Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak ünvan değiştirmiştir. 1989 yılında şirket merkezi, İmes Sanayi Sitesi Dudullu, İstanbul adresine taşınmıştır. SPK halen faaliyet gösterdiği Organize Sanayi Bölgesi Y.Dudullu, Ümraniye, İstanbul adresine 1997 yılında taşınmış ve çalışma alanını 16000 m² ye çıkartmıştır.

Firmamız kurulduğu yıllarda plastik enjeksiyon kalıbı üreterek faaliyetlerine başlamıştır. Arçelik, Beko, Phillips, Profilo, Telefunken, Tofaş, Vestel gibi dünyada tanınmış markaların televizyon ön-arka panellerini, buzdolabı, çamaşır makinesi, hesap makinesi, regülatör, teyp kaseti, otomobil parçaları, büro malzemeleri enjeksiyon kalıplarını üretmiştir. Daha sonra enjeksiyon departmanı kurup faaliyetlerini genişleterek 1989 yılına gelindiğinde tamamı kendi üretimi olan kalıplarla, P.P.R.C. temiz su borusu ve bağlantı elemanlarını üretip Türkiye'de yeni bir sektör oluşturmuştur.

2000 yılında yine tamamı kendi üretimi olan kalıplarla, P.P. atık su borusu ve bağlantı elemanlarını üretip, Türkiye'de bir ilki daha gerçekleştirmiştir. 2012 yılı itibariyle dış tedarik yöntemiyle aldığımız metal ürünlerin imalatını yaparak, müşterilerimize daha kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler vermeye başlayıp, ürün çeşitlerimizi arttırmış bulunmaktayız. S.P.K.'nın bundan sonraki hedefi , ürün yelpazesini daha da geliştirip, ileri teknoloji ile üretim yaparak Türk Sanayisine hizmet etmektir.